Ketramise töötuba 21. ja 22. juulil 2012

Koolitusel osalejad saavad selgeks villa töötlemise ja vokiga ketramise ning korrutamise põhitõed.

Villatööd: teeme ülevaate erinevatest villatüüpidest: mis vahe on peene ja jämeda kiuga villal, kuidas ära tunda ebakvaliteetset villa, milline vill millise lõnga tegemiseks sobib. Tutvume villa töötlemise vahendite ja võimalustega, räägime villapesust, õpime villa õigete töövõtetega kammima ja kraasima (katsetame nii käsi- kui trummelkraase).

Vokk: vaatame, kuidas vanad vokid töökorda seada (õlitamine, nööride pealepanek) ja töökorras hoida. Põhjalikult käsitleme voki tööpõhimõtet ning nii uute kui vanade vokkide seadistamist ketramiseks.

Ketramine ja korrutamine: õpime lühikese tõmbega ketrust, korraliku korrutamise kunsti ja katsetame vabrikulõngade ülekorrutamist.

Töövahendid:

  • Kellel on, võib kaasa võtta käsikraasid ja villakammid. Kel pole, saavad laenata juhendaja omasid.
  • Vokk. Kursus ei hõlma vanade vokkide renoveerimist. Kes soovib tulla isikliku vana vokiga, peaks enne juhendajale vokist fotod saatma. Kel oma vokk puudub või kelle vokk vajab tõsisemat remonti, saab voki laenata juhendajalt. NB! Laenutamiseks olevate vokkide arv on piiratud, palun andke võimalikult ruttu teada, kui soovite vokki laenutada.
  • Kingakarp ja kaks 3-5 mm jämedusega pikka metallist kudumisvarrast.
  • Igaüks võiks ise tuua ca 50 grammise kera laugema keeruga kahekordset lõnga ülekorrutamise harjutamiseks. Seda võib ka juhendaja käest osta ( -.60/50 g). Vill ja ühekordne lõng on kursuse hinna sees.

Hind:
28.- eurot osaleja kohta (registreerimiseks vajalik ettemaks 50%)
grupi suurus 10 inimest

Toimumise koht ja aeg:
Kursus toimub 21.juuli ja 22. juulil 2012 Velise Seltsimajas Märjamaaa vallas Raplamaal.
kogunemine kell 10:00
lõunapaus kell 14:00-15:00 (kohv, tee ja suupisted korraldajalt)
Kursus lõpeb kell 19:00

Juhendaja:
Liis Luhamaa
http://loodusvarvid.blogspot.com

Registreerimiseks helista +372 53467366 või kirjuta eva@iidadesign.eu