2012

KANGAKUDUMISE SUVEKOOLI KOLMANDA HOOAJA KAVA

———————————————————————–

I Algõpetus ja sõbakirjaliste tekstiilide kudumine

  • 28. juuni-1. juuli
  • 5.-8. juuli

Algõpetuse kursustel õpime nii maatelje, kui kiritelje kokkupanemist, lõime käärimist ja kanga rakendamist telgedele. Rakendustest praktiseerime labast, toimset ja ripsi, milledega on võimalik kududa kaltsuvaipasid, sõbakirjalisi tekstiile ja seelikukangast. Sillaotsa Talumuuseumis tutvume lina üheksa surmaga. Soovijatel on võimalik omandada kõlavöö, tihvavöö ja kirivöö kudumisvõtteid.

———————————————————————–

II Suurräti ja sõba kudumine, kõlapook sõba äärtesse, losud, vaselised, narmad ja tutid

  • 12.-15.juuli

Vaatame, kuidas on suurräti ruudustikke kavandatud. Proovime erinevaid suurrätisiduseid nagu krepp ja toimne ning värvimõju kangas. Koome suurrätti topeltlaia ja seotud topeltkangana. Peseme villast kangast tuhaleelises ja keerutame narmaid. Uuendusena õpime suurräti kursusel ka sõba kavandamist ja valmistamist. Kui suurräti iluks on sisse kootud ruudud siis sõba kaunistatakse kõlapookade, tikitud loskude, vaseliste, tuttide ja narmastega. Õpime, kuidas neid kaunistusi teha ja sõbasse sobitada. Sillaotsa Talumuuseumis tutvume lina üheksa surmaga.


———————————————————————–

III Sisustustekstiilide kudumine- õhulised kardinad ja koekiritehnikas põrandavaibad

  • 26.-29. juuli
  • 2.-5. august

Õpime leidma tehnikaid ja materjale kardinate ja vaipade kudumiseks. Rakendame erinevaid tehnikaid ja koome proovitööd. Saame teada, kuidas kardinaid õmmelda, sealjuures ka kuidas lihtsa vaevaga ruloo- ja rullkardina süsteeme teha. Soovijatel on võimalik omandada kõlavöö, tihvavöö ja kirivöö kudumisvõtteid. Sillaotsa Talumuuseumis tutvume lina üheksa surmaga.

 

 

 

 

 

———————————————————————–

IV Fileekangaste kudumine maatelgedel ja kirikangastelgedel

  • 23.-26. august

Fileetehnikas kududes on võimalik muuta lõimelõnga asendit kangas, mille teeb võimalikuks linnusilmniite kasutamine. Kootakse mitmesuguseid tekstiile nii rõivastuse, kui sisustuse tarbeks. Kursusel rakendame kangaid ka kahele lõimepoomile. Soovijatel on võimalik omandada kõlavöö, tihvavöö ja kirivöö kudumisvõtteid. Sillaotsa Talumuuseumis tutvume lina üheksa surmaga.


———————————————————————–

Tehniline park
Suvekoolis on kasutada 4 maatelge, 4 kiritelge ja 1 arvutiga juhitav kangastelg, lisaks kõla-, tihva,- ja kirivöö kudumiseks töövahendid. Me ei rakenda kangaid täislaiuses, seega kursustel ei valmi suured asjad, vaid tööproovid erinevate töövõtetega, mida saab hiljem kasutada õppevahendina. Ühe õppegrupi suurus on umbes 15 inimest.

Toimumise koht:
Raplamaa Märjamaa vald Velise, mis asub Tallinn-Pärnu maantee keskkohast, Päärdust, kuue kilomeetri kaugusel. 2012 aastal toimub suvekool preestrimaja kõrval asuva Velise Seltsimaja ruumes.

Koolituse maksumus:
32 akadeemilist tundi (4 päeva)
koolituse hind 102.- eurot + toiduraha 35.- eurot
kokku 137.- eurot

Tasumine toimub kahes osas. Koha broneerimiseks on vajalik ettemaksu tasumine, mis on 50% koolituse summast ehk 51.- eurot. Toiduraha ja teine osa koolitusest tasutakse suvekooli tulles. Kursustel mitteosalemise korral ettemaksu ei tagastata.

Hind sisaldab:
Kangakudumiskoolitus
Sillaotsa Talumuuseumi külastamine
Arne Lauri joogatund UUS!
Lõime materjal
Kursuste jooksul tehtud tööproovid jäävad autorile
Teatri-, ja kontserdipiletid ei sisaldu hinnas
Ööbimiseks palun kaasa võtta oma voodiriided või magamiskott ja söömiseks oma nõud.

 

Kontakt:

MTÜ IIDA Kursused
telefon: 53467366
e-kiri: eva@iidadesign.eu
blog.iidadesign.eu
suvekool.iidadesign.eu
Eva-Liisa Kriis

0 comments on “2012Add yours →

Lisa kommentaar