2014

Kangakudumise suvekooli kava 2014 aastal:

• 10.-13. juuli Algõpetus ja sõbakirjaliste tekstiilide kudumine
Algõpetuse kursustel õpime nii maatelje, kui kiritelje kokkupanemist, lõime käärimist ja kanga rakendamist telgedele. Rakendustest praktiseerime labast, toimset ja ripsi, milledega on võimalik kududa nii kaltsuvaipasid, kui ka sõbakirjalisi tekstiile. Soovijatel on võimalik omandada kõlavöö, tihvavöö ja kirivöö kudumisvõtteid.

• 17.-20. juuli  Suurräti ja sõba kudumine, topeltkanga tehnikad
Vaatame, kuidas on suurräti ruudustikke kavandatud.  Proovime erinevaid suurrätisiduseid nagu krepp ja toimne ning värvimõju kangas. Koome suurrätti topeltlaia ja seotud topeltkangana. Peseme villast kangast tuhaleelises ja keerutame narmaid. Soovijatel on võimalik omandada kõlavöö, tihvavöö ja kirivöö kudumisvõtteid.

• 31. juuli – 3. august Vaibakursus
Tehnikad: patselapilised, täiskoekiri, lõimerips, toimne+labane. Vaiba lõim on puuvillane. Koematerjaliks poorime erinevaid materjale.

• 14. – 17.  august  Käteräti- ja laudlinakangad
Kursusel õpime linasest ja puuvillasest materjalist laudlinade ja käterättide kudumist. Kasutame keerukamaid toimseid tehnikaid, vahvelkanga tehnikat, drelltehnikat (sealjuures õpime algrakendusest suurendatud rakendust tegema), vagukanga tehnikat ja korjatud kirjaga kangatehnikat.

• 21.- 24.  august Tekid
Tehnikad: drell, koerips, koekirikangas, õõneskirikangas. Kasutame puuvillast või linast lõime ning kanga sisse koome puuvillast, linast või villast lõnga. Õpime algrakendusest suurendatud siduste tegemist.

…………………………

Suvekoolis on kasutada 4 maatelge, 4 kiritelge ja 1 arvutiga juhitav kangastelg, lisaks kõla-, tihva,- ja kirivöö kudumiseks töövahendid. Me ei rakenda kangaid täislaiuses, seega kursustel ei valmi suured asjad, vaid tööproovid erinevate töövõtetega, mida saab hiljem kasutada õppevahendina. Ühe õppegrupi suurus on 10-15 inimest.

Kangakudumise suvekooli hinnad 2014 aastal:

Koolitus:
32 akadeemilist tundi 120.- eurot

Hind sisaldab:
• Kangakudumiskoolitus
• Lõime materjal
• Konspekt
*Kursuste jooksul tehtud tööproovid jäävad autorile

*Ööbimiseks palun kaasa võtta oma voodiriided või magamiskott.

Toitlustus (10 söögikorda):
38.-

Toimumise koht:

Raplamaa Märjamaa vald Velise, mis asub Tallinn-Pärnu maantee keskkohast, Päärdust, kuue kilomeetri kaugusel.

Koolitused algavad neljapäeviti kell 14.00 ning lõpevad pühapäeval kell 14.00

!! Oma osalemissoovist anna märku e-kirja abil. Et saada koht soovitud kursusele registreeri juba täna.

Kontakt:

MTÜ IIDA Kursused
telefon: 53467366
e-kiri: eva@iidadesign.eu
blog.iidadesign.eu
suvekool.iidadesign.eu
Eva-Liisa Kriis